Sportovní kočárek pro panenky

Sportovní kočárek pro panenku je typ kočárku pro panenky určený k vození panenky vsedě. Modernější sportovní kočárky pro panenky mají nastavitelnou stříšku, podpěru zad panenky (polohovatelnou opěrku), podnožku. Jsou vybaveny i nákupním košíkem, či příruční taškou. Některé mají i přední otáčecí kolečka. Tyto otočné kola (o 360 °) pozitivně ovlivňují manipulaci s kočárkem. Sportovní kočárky pro panenky jsou snadno skládatelné a přepravitelné. Existují i různé mutace sportovních kočárků pro panenky – buginy (buggy kočárek pro panenky ), Golfinho (golfový kočárek pro panenku), které jsou rozměrově menší, jednoduše složitelné, tedy se mohou nazvat jízdné. Sportovní kočárky pro panenku jsou zpravidla osazeny i bezpečnostními pásy, aby panenka nevypadla.

Sportovní kočárek pro panenku

Nejčastěji provedení sportovního kočárku pro panenky je plastové nebo kovové s textilem. Plastový sportovní kočárek je určitě levnější (pokud se neplatí za značku) jako kočárek z kombinovaných materiálů (kov + textil). Existují i ​​dřevěné sportovní kočárky, s proutěnými jsme se zatím nesetkali. Nesetkali jsme se ani s sportovním kočárkem pro panenky v retro stylu.

Nespornou výhodou těchto kočárků je jejich nižší hmotnost, menší rozměry po složení, takže si ho může holčička vzít i na cesty či dovolenou. Holčička se s ním může hrát s menší námahou na maminku se svou panenkou. Tato hra holčičky povzbuzuje, aby se učili, rozvíjely a rostly, zatímco se baví. Hra obecně pomáhá dětem rozvíjet jazykové a komunikační dovednosti, rozvíjí a podporuje tvořivost a představivost. Dramatická a nápaditá hra také povzbuzuje děti, aby se staly důvěrnějšími a vyvinuli si silnější pocit své osobnosti, tedy identity.