Těhotenské móda – historie

Víte o tom, že krásná, volná těhotenská móda je výsadou těhulek jen pár desetiletí? Přitom, těhotenství nás provází od počátku, v módě se dostává do popředí od cca 70 -tých let minulého století.

Historicky se ženy halily do širokých sukní a zástěr, které byly více-méně běžnou součástí každodenního oblékání i mimo období těhotenství. Takové těhotenské bundy převážně neexistovaly.

Hlavně chudé vrstvy rolnických žen neznali nic speciálně určené pro období těhotenství.

První přizpůsobené těhotenské šaty se objevují až v baroku – ale žádná sláva. Ještě dlouho po tom bylo módní těhotenské bříško zakrývat a skrývat.

Dámská móda byla historicky více nebo méně štědrá k ženám, jejichž postava odpovídala společenské představě. Těhotenství to však rozhodně nebylo. Dnešním krásným modelům těhotenského oblečení vděčíme až objevení nových moderních materiálů, které dají vyniknout ženskosti a nabízejí dobrý komfort a pohodlí při nošení. Stylová těhotenská móda bříško nezakrývá, naopak – krásné ho zvýrazňuje a zároveň poskytuje možnost moderního oblékání na každou příležitost.

Takže boom posledních let dal možnost vyrůst speciálním módním značkám, které se těhotenské módě věnují na plný úvazek.

Mezi top módní trendy patří například těhotenské bundy, které jsou dokonale přizpůsobené pro potřeby a pocity těhotné ženy. Dají se nosit jak v zimě, tak i na podzim.

Těhotenské bundy jsou ikonou módy a částečně i pro jejich dokonalou kombinovatelnost s jiným oblečením. Takže při dobrém výběru souboru těhotenských kalhot a triček získáte hned několik fantastických kombinací téměř na každou příležitost.